Байерн Мюнхен надигра ПСЖ и спечели напълно заслужено с 1:0 в двубой от основната фаза на Шампионската лига.
Двата отбора започнаха в бясна темпо още от първата секунда и взаимно заложиха на свирепа преса. Постепенно домакините бяха тези, които се настаниха в половината на съперника и стигнаха до първото интересно положение. Талантливият Джамал Мусиала получи на стрелкова позиция, но би право в обсега на вратаря Матвей Сафонов.
Стражът на „принцовете“ не стоеше особено добре при следващото си спасяване, но все пак го направи. Този път леко вдясно от целта шутът беше отправен от бързака Лерой Сане, който по-късно не се разбра с опиталия хитър пас Хари Кейн. Отляво пък Кингсли Коман заложи на грубата сила, но не уцели вратата.
Тъкмо беше изминал половин час игра, когато французите също бяха на път да открият резултата. Осман Дембеле беше изпуснат от защитата, но капитанът Мануел Нойер се намеси блестящо на стадион „Алианц Арена“.
В крайна сметка топката се озова във вратата на ПСЖ в 38-та минута след изпълнение на корнер. Ким Мин-джае зае най-добра позиция и след намесата на вратаря вкара отблизо с глава.
Коман можеше да удвои веднага след това, но прехвърли вратата. До почивката и двата отбора си размениха няколко точни, но безопасни удари.
В началото на второто полувреме и двата отбора не създаваха опасни положения, но в 57-ата минута гостите получиха голям шамар, защото Осман Дембеле получи червен картон заради безумна балтия.
Байерн се опита да се възползва моментално от численото си предимство, но Коман профука изгодно положение след много хубава многоходова атака и леко докосване на Кейн в пеналта.
Малко преди да остане четвърт час до края на редовното време гредата спаси ПСЖ. Джамал Мусиала слаломира към наказателното поле и отправи страхотен удар, но топката се отби в десния страничен стълб. В случая заслуга имаше и вратарят Сафонов, спасил сигурен гол с върха на пръстите си.
В добавеното време на мача ПСЖ заложи на хаотичен натиск в търсене на изравнителния гол, но така и не стигна до голово положение.
По този начин Байерн Мюнхен събра 9 точки и се изкачи до 11-о място в общото класиране, докато ПСЖ пропадна до 26-о място със своите 4 точки.
Байерн Мюнхен – ПСЖ 1:0
1:0 Ким Мин-джае – 38’







Нов циклон към България: Очакват се проливни валежи и мощни гръмотевични бури
Прокурорската колегия образува дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова, отказа срещу Сарафов
След взрива в Горна Оряховица: Замърсяване на подземните води и риск за хора и животни
Военен екип унищожи два невзривени боеприпаса в Ловеч
Прокурорската колегия образува дисциплинарка срещу Русинова, а срещу Сарафов - не
Скоростта на вятъра в Русе е достигнала до 86 км/ч
Кабинетът освобождава ген. Любомир Монов
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментар01:05 | 27 ное 2024 г.
00:46 | 27 ное 2024 г.
00:43 | 27 ное 2024 г.
00:40 | 27 ное 2024 г.
00:38 | 27 ное 2024 г.
00:37 | 27 ное 2024 г.
00:36 | 27 ное 2024 г.
00:36 | 27 ное 2024 г.
00:35 | 27 ное 2024 г.
00:30 | 27 ное 2024 г.
Напиши коментар