Новият футболист на Байерн Мюнхен Луис Диас беше представен официално. Националът на Колумбия е сигурен, че баварците "се вписват идеално в целите му".
"Исках да премина в голям и амбициозен отбор. Този клуб има невероятна история. Искаме да печелим всичко. Целта ми е да помогна и да постигнем успехи възможно най-скоро", каза той на пресконференция в четвъртък.
Байерн обяви подписването в сряда след дълги преговори с бившия клуб на Диас - Ливърпул. Шампионите във Висшата лига първоначално не бяха склонни да продадат Диас, който пристигна на "Анфийлд" през 2022 година и имаше 41 гола и 23 асистенции в 148 мача. Ситуацията се промени, след като Ливърпул успя да привлече Юго Екитике от Айнтрахт Франкфурт.
"Просто съм щастлив да бъда част от семейството на Байерн. Винаги съм мечтал да играя за най-големите клубове. С това сбъдвам мечта. Става въпрос за това да свикна с клуба възможно най-бързо и да помогна на отбора", каза още Диас пред медиите.
Байерн е платил 75 милиона евро за играча, съобщават медиите в Германия. Това би направило Диас третото най-скъпо попълнение в историята на клуба, след като "баварците" привлякоха Хари Кейн за 100 милиона евро и за Люка Ернандес за 80 милиона.
"Не мога да кажа дали заслужавам тази трансферната сума, но се радвам, че сделката приключи по този начин. Харесвам този клуб и искам да се установя тук възможно най-бързо", завърши Луис Диас.
Снимка: БГНЕС








Първи Фестивал на балканската духовa музика край Лясковец
Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости
Американските самолети започнаха да напускат летище "Васил Левски"
БГ пилот с опит за “Гинес”: 1021 излитания и кацания за 14 часа
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар19:17 | 1 авг 2025 г.
08:12 | 1 авг 2025 г.
Напиши коментар