Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани изрази задоволството си от победното 2:1 над ПСЖ в Шампионската лиги.
"Знаехме, че сме способни да го направим. Трябва да запазим спокойствие, но това ни дава увереност. В събота ротирахме състава и отборът реагира добре. Трябваше да се защитаваме с десет души и тимът отговори отново, което показва, че сме способни да се адаптираме, за да постигнем резултат", каза специалистът след мача.
"Най-важното е, че се надяваме Ашраф Хакими да се възстанови бързо. Днес беше тежък двубой и има много емоции - това са чувствата, които изпитваме. В крайна сметка го направихме заедно. Очевидно бихме искали да продължим да играем през второто полувреме, както направихме през първото, но има мачове, в които нещата се променят чрез ситуации като червения картон", добави той, цитиран от официалния сайт на Байерн.
"Искам също да се наслаждаваме, когато трябва да се защитаваме. Работим много върху това на тренировките. Ето защо не ме изненада, че се справихме добре. Първото полувреме беше наистина приятно. През второто полувреме трябваше да играем различно. Знаем, че Шампионската лига все още не е решена, но днес бяха наистина важни три точки за нас", завърши Компани.
Вратарят Мануел Нойер похвали играта на тима в защита през вторите 45 минути.
"Очевидно беше съвсем различен мач през второто полувреме. През първото видяхме кой е по-добрият отбор. След това не е лесно с десет души, а втората част беше истинска борба. Но често тренираме за подобни ситуации - един отбор с повече играчи - и става въпрос за наистина добра защита. Днес показахме, че можем да го направим. Искахме да бъдем компактни и да се опитаме да задържим топката отпред. Това беше трудно, защото бяхме с един човек по-малко. Но като цяло се справихме добре", коментира Нойер.







"Капан" на Иво-Константин срещна таланта на Роби
Българи от стомана показаха как се тегли 40-тонен самолет
Осем години в затвора ще лежи мъжът, опитал да убие полицай в Сатовча
Почина зам.-министърът на спорта Стоян Андонов
Какво да очаквате според зодията на Боброва луна?
Левски с най-големия късмет за Купата, ЦСКА среща Локомотив Сф
"Дивото Зове": Кемперът на мечтите ти тръгва на пътешествие в България
Пеевски извади нови снимки: Сатрапът Рашков излъга, гърчи се като червей
Как остаряват батериите на plug-in хибридите
Renault обяви цените на новото Clio за България
През декември ЕС прави малките електромобили по-достъпни
Как активното окачване променя возията на автомобилите
Белал Мохамед: „Ако Джек Делла Мадалена допусне грешка, Махачев няма да го пусне“
Николас Санабрия: „На SENSHI 29 ще бъде война – феновете ще я усетят!“
Иржи Прохазка: „Бих продължил боя, дори и с едно око“
Дейна Уайт: „Повикахме ФБР веднага“ – шефът на UFC за разследването на предполагаема уговорка на бой
Какво се случва с тялото и ума ни, когато се „отнасяме“ за кратко?
Йога при мигрена
Оток на ръцете или краката след операция
Риновируси и напреднала възраст – защо обикновената настинка не е безобидна след 65 години?
Коментари
Напиши коментар12:05 | 5 ное 2025 г.
11:47 | 5 ное 2025 г.
Напиши коментар