Спортният директор на Байерн Мюнхен Макс Еберл и изпълнителният директор на клуба Ян-Кристиан Дреезен отрекоха потенциалното напускане на крилото Майкъл Олисе през летния трансферен прозорец.
Както е известно, Реал Мадрид, Ливърпул и Манчестър Сити са сред клубовете, които желаят подписа на 24-годишния французин, но баварците нямат никакво намерение да се разделят с него.
„Дори не си ангажираме мисълта с това. Той е футболист на Байерн Мюнхен и има всяка възможност тук, за която може да си мечтае един топ играч. Искаме да продължим да работим с него“, заяви членът на Борда по спортните въпроси Макс Еберл, цитиран от вестник „Билд“.
Изпълнителният директор Ян-Кристиан Дреезен не вижда причина Олисе дори да обмисля напускането си, с оглед на амбициите и представянията на Байерн през този сезон.
„Без значение кой клуб се опитва да го привлече, всеки играч на Байерн Мюнхен знае с какво разполага тук. Борим се за титли, а това е най-важното нещо за страхотни играчи като него. За тях най-важното са трофеите. Няма много клубове, където можеш да правиш това, а ние със сигурност сме един от тях. Затова съм напълно сигурен, че Майкъл знае какво има с нас“, заяви германецът.
Майкъл Олисе се присъедини към Байерн от Кристъл Палас през 2024 година, подписвайки договор до 2029 година. Контрактът му няма клауза за откупуване, което поставя баварците в силна позиция.
„Той знае какво има тук, както и ние знаем какво получаваме с него. Всичко пасва. Като цяло винаги говорим с играчите си, но тези дискусии остават вътрешни“, обясни Еберл.
В двата си сезона за германския гранд Олисе има 94 мача, в които е отбелязал 36 гола, а през това време направи и дебюта си за френския национален отбор, за който вече има 13 участия и 4 попадения.







В "България сутрин" на 26 август от 9:30 часа: Ще полагат ли тест за почтеност държавните служители
Разследват блудствени действия спрямо малолетно дете в Струмяни
Военни разчистват района край "ЕМКО": Открити са десетки невзривени боеприпаси
Обедна емисия
Зеленски: САЩ може да посредничат за край на войната с Русия до края на следващото лято
Най-големият осиновител на пчели в България
Тревожен сигнал за България: Износът към ЕС пада с 3,8%, вносът расте с 4,5%
Руши Видинлиев: Не бих останал завинаги в яркия поп
Системата „Бонус-малус“ влиза в сила - какво се променя за шофьорите
Най-големият роботизиран паркинг в света побира 2314 коли
Съвременните коли не ръждясват? Само отвън
Производител на прахосмукачки се отказа от автомобилния си проект
Чарлз Оливейра отрече за Диего Лопес: Нямам насрочен бой
Тази събота: Итаума срещу Хъргович в битка за световния връх
„На този ден: Шугър Рей Робинсън приключва реванша с Хосе Басора за 55 секунди“
Филип Хъргович: Ако загубя от Итаума, краят на кариерата ми е близо
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Чуждо тяло в ухото или носа при децата – какво не трябва да правим?
Учени откриха ключ за рак на гърдата
Коментари
Напиши коментар21:49 | 26 мар 2026 г.
Напиши коментар