Атлетико Мадрид постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Виляреал насред "Ел Мадригал" в среща от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мачът бе доста тежък и за двата тима, а "Жълтата подводница" така и не успя да постигне своето и в крайна сметка гениалността на Фернандо Торес се оказа решаваща в срещата.

Той зарадва феновете на тима си и Диего Симеоне с победно попадение в 74-ата минута.

В ситуацията Ману Тригерос върна топката с глава към Ерик Бертранд, но тъмнокожият бранител се засуети твърде много и допусна Нандо да му отнеме кълбото.

"Ел Ниньо" навлезе в наказателното поле и финтира вратаря, а след това се изгаври с двама противникови футболисти преди да вкара кълбото в опразнената врата.

Успехът на Атлетико можеше да бъде и много по-убедителен, тъй като пред Гризман се откри чудесна ситуация сам срещу вратаря малко по-късно, но той би право в него.

Това пък бе втори гол за Торес в Примера дивисион, откакто той се завърна в тима от детството си.

С успеха си пък мадридчани вече имат шест точки аванс пред четвъртия Севиля и седем точки повече пред Валенсия.