Атлетико Мадрид се разправи без проблеми 3:0 със закъсалия Ла Коруня в мач от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион. "Дюшекчиите" имаха тотално превъзходство на "Висенте Калдерон" и с голове на Саул, Гризман и Кореа си осигуриха поредни три точки.

Мадридчани обаче все още изостават на осем пункта от лидера в класирането Барселона, който по-рано днес разби Хетафе с 6:0. Ла Коруня пък продължава да затъва, след като записа 15 пореден мач без победа за първенството и купата.

В 18-ата минута Атлетико проби бетона на гостите - Фелипе Луис центрира остро отляво в наказателното поле, Саул засече топката и простреля Лукс за 1:0.  Пет минути по-късно грешка в защитата на галисийците изведе Караско на няколко метра от вратата по диагонала, но ударът му бе спасен от Лукс.

Едва след половин час игра Ла Коруня създаде опасност пред вратата на мадридчани. Мощен далечен удар на Борхес от около 20 метра мина покрай вратата. В следващите минути галисийците поизравниха играта и имаха още една-две добри възможности след статични положения, но защитата на Атлетико се справи без особени проблеми.

Минута преди края Антоан Гризман можеше опече мача за домакините, но направи фрапантен пропуск. Френският национал по топката от центъра и с мощен 40-метров спринт излезе сам срещу врататря, но стреля до лявата греда на Лукс.

След почивката Атлетико продължи да търси втори гол, с който да си подпечата победата. Макар да се огънаха на пресата на "дюшекчиите", галисийците се затвориха добре в защита. В 51-ата минута и късметът удари рамо на гостите, след като Караско с далечен удар нацели горната греда. Малко след това нов пробив на белгиеца завърши нов шут, който обаче бе спасен от вратаря Лукс.

В 60-ата минута натискът на Атлетико все пак даде резултат. След късо разиграване от корнер Гризман получи топката в наказателното поле и с хубав диагонален удар отляво опъна мрежата за 2:0. В 83-ата дълъг извеждащ пас намери резервата Анхел Кореа, който сам срещу вратаря хладнокръвно направи 3:0 и окончателно довърши съперника.

До края на мач Атлетико можеше да направи победата си по-голяма, но Ла Коруня се отърва само с трите гола.

Атлетико Мадрид - Ла Коруня 3:0