Атлетико Мадрид е новият носител на турнира Ауди Къп, след като победи Ливърпул с 5:4 при дузпите на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен. Редовното време завърши 1:1.

Тъкмо бяха изминали десетина минути игра, когато Саланке отклони топката леко с глава след хубаво центриране към наказателното поле, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Малко след това 17-годишният Уудбърн обра аплодисментите с много трудно и ефектно изпълнение от въздуха. Кълбото прелетя покрай целта, но изпълнението на младока беше изключително красиво.

В 33-ата минута Атлетико Мадрид откри резултата при първата си опасна акция. Кореа засече отблизо центриране отдясно, но уцели напречната греда след намесата на вратаря Дани Уорд. Наблизо обаче дебнеше Кейди Баре и албанецът направи успешна добавка.

Ливърпул опита натиск в началото на второто полувреме, разчитайки на свежите сили на шестимата нови на терена, но отбраната на "дюшекчиите" действаше на висота. Малко след това и Диего Симеоне направи няколко промени в своите редици.

Четвърт час преди края на редовното време Роберто Фирмино подаде много добре на Груич, който игра за двойно и шутира веднага, но доста високо. Последва плътен удар на Дивок Ориги, но кълбото мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 82-ата минута Габи препъна Ориги в наказателното поле и реферът правилно посочи бялата точка. Роберто Фирмино застана зад топката и изравни резултата.

Атлетико се събуди и две минути преди края Лукас Ернандес нанесе страхотен удар, но вратарят на Ливърпул спаси. Последва изпълнение на корнер и снаряд на Савич, но над гредата! Мърсисайдци отвърнаха с диагонален, но неточен шут на Робъртсън.

Така се стигна до дузпи, където единствено капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън сбърка от бялата точка и Атлетико стана третият клуб, който печели трофея след Байерн Мюнхен и Барселона.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/SaJtRpbpRAc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Атлетико Мадрид - Ливърпул 1:1

1:0 Кейди Баре - 33'
1:1 Роберто Фирмино - 83', дузпа

Атлетико Мадрид: Моя, Хименес, Вършалко (Хуанфран - 73'), Гонзалес (Филипе Луиш - 60'), Ернандес, Фернандес (Габи - 60'), Краневитер, Партей (Савич -73'), Баре (Гризман - 60'), Вието (Гайтан - 74'), Кореа (Торес - 74')

Ливърпул: Уорд, Клаван, Фланаган (Матип - 46'), Гомес (Александър-Арнолд - 74'), Милнър (Кент - 46'), Джан (Хендерсън - 46'), Вайналдум (Еджария - 64'), Лалана (Груич - 46'), Уудбърн (Фирмино - 46'), Соланке (Ориги - 64'), Мане (Робъртсън - 46')