Атлетико Мадрид допусна нова грешка, след като стигна само до 1:1 при гостуването на Леганес в мач от 11-ия кръг на Примера Дивисион и отново играта на отбора не бе никак впечатляваща.

Дюшекчиите изиграха слабо първо полувреме, но през второто се подобриха и в 69-ата минута поведоха. Антоан Гризман вкара след отличен пряк свободен удар.

В 82-ата минута обаче, домакините изравниха. След центриране от свободен удар Родри Тарин бе забравен на далечната греда, като стреля, топката се отби в земята, след това прехвърли и вратаря Ян Облак, а след рикошет в напречната греда Гуидо Карийо вкара от самата голлиния.

В добавеното време Гризман пропусна да се превърне в герой, след като от чиста позиция прати топката над вратата след подаване на Филипе Луис.

Така Атлетико записа 5-о равенство до момента и има 20 точки, като не успя да поведе поне временно в класирането. Леганес остава в дъното с 9 точки, но тимът може да извлече доста добри неща от представянето си.