Атлетико Мадрид победи като гост Алавес с 2:1 в среща от 17-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Така възпитаниците на Диего Симеоне отново се върнаха на върха в класирането на Ла Лига с 38 точки. Тимът има две повече от втория Реал Мадрид, но е с два мача по-малко от испанския шампион. Алавес е на 13-а позиция с 18 точки.

Маркос Йоренте откри резултата за Атлетико в 41-та минута, след като получи отличен пас от Луис Суарес. В 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Виктор Лагуардия, информира БНР.

Все пак Алавес стигна до 1:1, след като шест минути преди края Фелипе си отбеляза автогол. В 90-ата минута Луис Суарес донесе победата на Атлетико с деветия си гол за сезона. Той засече почти от голлинията подаване на Жоао Феликс и направи 2:1