Старши-треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне ще трябва да предоговори условията по контракта си с клуба, ако “дюшекчиите” не успеят да се класират за Шампионската лига, съобщава испанската радиостанция „Копе“.

Четири кръга преди края на първенството по футбол в Испания тимът на Атлетико Мадрид заема четвъртото място с 61 точки, а петият Бетис е само с три по-малко.

Според “Копе”, ако отборът не успее да спечели квота за участие в Шампионската лига, Симеоне не само ще трябва да намали заплатата си, но съществува дори вариант специалистът да напусне Атлетико, пише Фокус. Начело с Диего Симеоне грандът от Мадрид на два пъти достигна до финала на най-престижния европейски клубен турнир във футбола.

Само с класирането си за Шампионската лига отборите печелят по 15 милиона евро, а излизането от групите и участието в елиминациите им носи допълнителни 9.6 милиона. Под ръководството на аржентинския специалист “дюшекчиите” станаха и шампион на Испания през 2014 и 2021 година.

Снимка: БГНЕС