Атлетико Мадрид победи Елче с 2:0 у дома при подновяването на Ла Лига след края на Световното първенство по футбол. В напрегнат мач нападателите Жоао Феликс и Алваро Мората донесоха успеха на мадридчани с голове през второто полувреме след две асистенции на Антоан Гризман, а и двата тим завършиха в намален състав.

Гостите от Елче останаха с човек по-малко още преди почивката след директен червен картон на защитника Гонсало Верду, а малко след началото на втората част Марио Ермосо от Атлети бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това играчите на Диего Симеоне стигнаха до два гола, а в самия край Домингос Кина от Елче също получи два жълти картона в рамките на седем минути след появяването си в игра.

След този успех Атлетико Мадрид се изкачи до трето място в класирането с 27 точки, десет по-малко от лидера Барселона, докато Елче остава на дъното с едва четири спечелени точки от 15 мача.