Атлетико Мадрид не успя да спечели гостуването си на Еспаньол в мач от 36-и кръг на испанската Ла Лига. Двубоят на "Корнея Ел Прат" завърши 3:3, а столичани трябва много да съжаляват за изпуснатите две точки, тъй като водеха с три гола разлика до 64'.

Възпитаниците на Диего Симеоне вкараха две попадения през първата част чрез Саул Нигес и Антоан Гризман, а минута след началото на второто полувреме Яник Караско покачи на 3:0.

Тъкмо когато всякаква интрига бе напуснала двубоя, каталунците успяха да изравнят за 15 минути. Сесар Монтес даде начало на възраждането на Еспаньол с гол в 64', а в 76' Хоселу отбеляза дузпа. Бразилският халф Винисиус Соуса оформи крайния резултат в 79' и така точките бяха поделени, пише Фокус.

Атлетико Мадрид заема трето място във временното класиране със 73 точки, докато играчите на Луис Гарсия запазиха минимални шансове за оцеляване и заемат предпоследната 19-а позиция с 35 точки, на три от зоната на спасението.