Атлетико Мадрид няма да може да разчита на вратаря Ян Облак за гостуването си на Хетафе в неделя, опитвайки се да запише пета поредна победа в Ла Лига.

Стражът все още лекува травма, получена по време на ангажиментите му с националния отбор на Словения, така че Хуан Мусо ще трябва да го замести.

На въпрос за физическата форма на словенския страж и сина си Джулиано, Симеоне коментира: „Облак няма да участва в мача утре. Джулиано ще бъде повикан, но утре ще решим дали ще започне срещата. Ще се опитаме да се надиграваме по начина, който изисква мачът.“

Отсъствието на Ян Облак е удар за мадридския тим, тъй като Атлетико се стреми да последва победите си срещу Осасуна, Бетис, Севиля и Леванте с още един срещу Хетафе, който се намира на осмо място във временното класиране.

„Гледаме текущата форма на Хетафе и нашата собствена. Те продължават да се подобряват година след година. Ще имаме труден противник. Възхищавам се на треньора Хосе Бордалас. Работата, която свърши през всички тези години, създаде ангажираност и игрова идентичност. Всички знаем какъв мач ще ни предстои. Това е отбор, който непрекъснато се развива“, коментира още Диего Симеоне, цитиран от агенция ДПА.