Крис Пол бе привлечен в ЛА Клипърс, за да печели завързани мачове и тази нощ отново го направи.

Плеймейкърът наниза решителния кош една десета от секундата преди края на двубоя с Мемфис и осигури триумфа с 93:91, а с това и аванс от 2-0 в серията. Следващите два мача ще бъдат в залата на Гризлис.

Той получи топката няколко секунди преди края, изчака, след което тръгна покрай Тони Алън, който го пази много добре, но въпреки това гардът успя да изстреля топката и да реализира с табло, вдигайки феновете на крака.

Пол завърши с 24 точки и 9 асистенции, Блейк Грифин добави 21 точки, а Джамал Крофърд се отчете с 15 за трудния успех. “Тони ме пазеше отлично, но когато видях, че времето изтича реших, че е по-добре да изстрелям топката и се получи” заяви героят.

Майк Конли завърши с 28 точки за гостите, като вкара 10 от тях в последната част, в която тимът навакса пасив от 10 точки. Той асистира и за забивката на Марк Гасол 13 секунди преди сирената, след което резултатът бе изравнен при 91:91.

“Трябваше да го накарам да тръгне вляво, за да използва лявата си ръка, която му е по-слаба. Не успях обаче да го направя, той тръгна вдясно и вкара. Определено предодах отбора си” разочарован бе Тони Алън, въпреки че при последното отиграване до голяма степен направи всичко по силите си, за да спре Пол.