
Притиснати до стената Биковете спечелиха решителния мач №7 от серията срещу Бруклин при това в залата на Нетс и след 99:93 стигнаха до успех с 4-3 победи. В следващия кръг те ще срещнат шампиона Маями.
Центърът Джоаким Ноа изигра един от най-добрите мачове в кариерата си, като завърши с 24 точки, 14 борби и 6 чадъра и бе лидерът на отбора с неизчерпаемата си енергия. Позабравеният Марко Белинели също наниза 24 точки, а Карлос Бузър вкара 17.
Биковете отново играха без Кърк Хайнрих и Луол Денг, но намериха начин да стигнат до триумфа. “Ще помня това цял живот” каза Ноа, който в гимназията е играл именно в Бруклин.
Гостите поведоха с 61:44 на почивката след силни последни минути на втората четвърт. Мрежите обаче се върнаха в мача и още в средата на третата част се приближиха до 65:69.
Разликата бе 7 точки преди последния период, в който обаче домакините вкараха едва точка в първите 5 минути и пасивът им отново стана двуцифрен. Те стопиха изоставането си отново на 4 точки 26 секунди преди сирената, но Белинели наниза 4 фаула, за да гарантира триумфа.
“Гордея се от този отбор. През цялата година се борим с различни проблеми, но въпреки това съумяхме да стигнем дотук” каза още Ноа.
“Разочаровани сме. Спечелихме предишния мач и смятахме, че тук ще довършим нещата, но съперникът игра много силно. Ноа е истински войн. Той преодоля здравословните си проблеми и изгра страхотен мач, като ние не успяхме да му се противопоставим” каза Дерън Уилямс.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар