В ЛА Лейкърс са притеснени за състоянието на суперзвездата Антъни Дейвис, чиято контузия в десния ахилес се усложни при загубата от Денвър със 105:122.

Веждата пострада след сблъсък с Никола Йокич и не игра през второто полувреме. През миналата седмица той пропусна два мача заради дискомфорт на същото място, като предстоят да му бъдат направени тестове.

„Преди мача се чувствах отлично. Лекарите казват, че не е нещо сериозно, но все пак прегледите трябва да го потвърдят“ коментира Дейвис, който вкара 15 точки.

Езерняците обаче изостанаха с 12 точки на почивката и след това така и не се върнаха в двубоя, като серията им 7 поредни победи бе прекъсната.

Йокич поведе Нъгетс с 23 точки, 16 борби и 10 асистенции, Джамал Мъри вкара 25, а резервите Зеке Наджи и Факундо Кампацо добавиха съответно 16 и 15 за категоричния триумф на Денвър, който подобри баланса си до 15-11. Калифорнийци са 21-7.

Останалите резултати: Вашингтон – Бостън 104:91, Торонто – Минесота 112:116, Шарлът – Сан Антонио 110:122, Детройт – Ню Орлийнс 123:112, Далас – Портланд 118:121 (Дончич с 44, Лилард с 34), Оклахома Сити – Милуоки 114:109, Финикс –Орландо 109:90, Сакраменто – Мемфис 110:124, ЛА Клипърс – Кливланд 128:111.