Шампионите на НБА от ЛА Лейкърс допуснаха трета поредна загуба и 4-а в последните си 5 мача, след като отстъпиха пред Вашингтон Уизърдс със 124:127 след продължение.

Липсата на контузения Антъни Дейвис явно се усеща, като тимът не успя да спечели, въпреки че водеше със 17 точки в третата четвърт.

Брадли Бийл и Ръсел Уестбрук вкараха по 6 точки в добавените 5 минути, като приключиха съответно с 33 и 32 и така столичани записаха 5-и пореден успех, което за последно бяха правили преди 3 години.

Все пак Уизърдс все още са с лош баланс – 11-17, но подобрението е налице. Гостите имаха и късмет, след като при 115:115 ЛеБрон Джеймс пропусна един наказателен удар 9 секунди преди края на редовното време. Краля и Кайл Кузма не успяха да изравнят в края на продължението.

Джеймс приключи с 31 точки, 13 асистенции и 9 борби, а Монтрез Херъл добави 26, но Езерняците този път загубиха в добавеното време, след като преди 2 седмици записаха 3 поредни победи след продължение срещу Детройт и два пъти срещу Оклахома Сити. Тимът е с баланс 22-10, като дели 2-3 място на Запад с Клипърс.

Останалите резултати: Хюстън – Чикаго 100:120, Далас – Мемфис 102:92, Оклахома Сити – Маями 94:108, Финикс – Портланд 132:100, Юта – Шарлът 132:111.