Новото попълнение на ЛА Лейкърс Андре Дръмънд не успя да се наслади на дебюта си за шампионите, тъй като напусна контузен при загубата от Милуоки с 97:112.

За радост проблемът не е сериозен. Става въпрос за травма в палеца на десния крак. Дръмънд е бил настъпен от Брук Лопес и в резултат се е отлепил нокътя на пръста, което е довело и до сериозна болка.

„Той ме настъпи още в първата четвърт, но не мислех, че става въпрос за нещо сериозно. След това обаче започна да ме боли повече и в един момент дори не можех да тичам“ обясни Дръмънд, който реализира 4 точки, взе 1 борба и направи 4 нарушения за 14 минути.

Езерняците изключиха по-сериозна контузия, но участието му в следващия мач срещу Сакраменто е под въпрос. Калифорнийци продължават да бъдат без Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс и продължават и да губят.

Джру Холидей наниза 28 точки, а Янис Антетокумпо добави 25 за успеха на Милуоки, който дойде сравнително лесно. Елените взеха контрола още във втората четвърт, спечелена с 33:19 и след това спокойно спряха серията си от 3 поредни загуби, за да се подобрят до 30-17. ЛА Лейкърс пък е с баланс 30-18, като тимът вече има само една победа повече от Денвър и Портланд.

Останалите резултати: Детройт – Портланд 101:124, Индиана – Маями 87:92, Бостън – Далас 108:113, Бруклин – Хюстън 120:108, Мемфис – Юта 107:111, Минесота – Ню Йорк 102:101, Оклахома Сити – Торонто 113:103, Сан Антонио – Сакраменто 120:106, Финикс – Чикаго 121:116.