Баскетболистите на ЛА Лейкърс допуснаха нова загуба, но в тима са обнадеждени от новината, че Антъни Дейвис може да се върне в игра през другата седмица.

Шампионите загубиха класиката срещу Бостън със 113:121 у дома и вече са с баланс 34-22. Веждата обаче вече може да тренира нормално и скоро ще запише първо участие за тима от 14 февруари.

„Това са добри новини. Ясно е обаче, че когато и да се върне няма да играе по 30 минути, тъй като ще му трябва време, за да влезе в ритъм“ заяви треньорът Франк Вогъл, който не изключи възможността Дейвис да играе срещу Юта в събота или в понеделник.

Иначе срещу Селтикс калифорнийци нямаха особени шансове, макар че в края разликата беше минимална. За отбелязване е и това, че около 2000 фенове бяха допуснати в „Стейпълс Сентър“.

Джейлън Браун наниза 40 точки за 5-а поредна победа на Детелините, които водеха със 113:86 в средата на последната четвърт, преди Езерняците да направят отлична серия от 24:2 благодарение на Тейлън Хортън-Тъкър и Бен Маклемор и да върнат интригата. Браун обаче се върна и реши всичко с две точни стрелби в последната минута, а Бостън подобри актива си до 30-26.

Останалите резултати: Атланта – Милуоки 109:120 (Янис Антетокумпо се завърна с 15 точки, след като пропусна предишните 6 мача на Бъкс), Кливланд – Голдън Стейт 101:119 (33 точки за Къри), Финикс – Сакраменто 122:114.