Лука Дончич се нареди до някои от най-великите играчи в историята, след като тази нощ изигра поредния си фантастичен мач.

Словенецът завърши с 30 точки, 12 борби и 20 асистенции при победата на Далас над Вашингтон със 125:124 и стана 4-ият, който прави трипъл-дабъл с поне 30 точки и 20 подавания.

Преди него подобно нещо бяха правили единствено Оскар Робъртсън, Меджик Джонсън и Ръсел Уестбрук, който водеше столичани с 42 точки.

„Най-много съм впечатлен от това, че имам само една грешка. Това мисля, че е най-хубавото“ заяви Дончич, чийто тим се изравни с 5-ия в класирането ЛА Лейкърс подобрявайки баланса си до 36-27.

Уизърдс наваксаха ранно изоставане от 18 точки и преди началото на последната част водеха с 8, но Дончич наниза 8 точки и направи 7 асистенции в решителната четвърт, включително и за победната тройка на Дориан Фини-Смит 9,3 секунди преди края.

Останалите резултати: Шарлът – Детройт 107:94, Хюстън – Голдън Стейт 87:113, Атланта – Чикаго 108:97, Кливланд – Маями 107:124, Орландо – Мемфис 112:111, Минесота – Ню Орлийнс 136:140, Оклахома Сити – Индиана 95:152, Юта – Торонто 106:102, ЛА Клипърс – Денвър 104:110.