Отборът на Далас Маверикс се класира за плейофите в НБА, след като победи Торонто Раптърс със 114:110 у дома в предпоследния си мач от редовния сезон на Лигата. Домакините поведоха в началото на двубоя и не изпуснаха преднината си до края, въпреки късния опит на Торонто да се върне в мача. Плеймейкърът на Далас Лука Дончич реализира 11-ия си трипъл-дабъл през сезона - 20 точки, 10 борби и 11 асистенции, а центърът Кристапс Порзингис се отчете с дабъл-дабъл за успеха - 21 точки и 10 борби. За Раптърс най-резултатен бе Джейлън Харис с 31 точки, а Стенли Джонсън завърши с 15 точки и 10 борби.

С този успех Маверикс си осигуриха първото място в Югозападната дивизия, както и позиция в топ 6 на Западната конференция, което означава и директно място в плейофите. "Това е страхотно. Когато бяхме на 12-то или 13-то място, никой не ни даваше шанс за плейофите. Сега вече сме там и ще имаме няколко дни почивка, от което имахме нужда", коментира Дончич след двубоя. От своя страна тимът на Торонто, който само преди две години спечели историческа първа титла в НБА, вече няма шансове да участва в плейофите.

На Изток Филаделфия Севънтисиксърс си осигури първото място в конференцията след победа над Орландо Меджик със 122:97 като домакин. Сет Къри наниза четири тройки от пет опита за общо 20 точки, центърът Джоел Ембийд завърши с 13 точки и 11 борби, а Бен Симънс реализира 13 точки и 9 асистенции за победата. Филаделфия е с баланс от 48 победи и 23 загуби и вече няма как да бъде изместен от втория в Източната конференция Бруклин Нетс.