Джейсън Тейтъм отново излезе на сцената и наниза 50 точки, а Бостън надви Бруклин със 125:119, за да намали пасива си в серията на 1-2 победи в плейофите на НБА.

Крилото отне фокуса от Кайри Ървинг, който се завърна в „Ти Ди Гардън“ и бе здраво освиркван от феновете, като бивш играч на Селтикс. Тейтъм обаче открадна шоуто и след като и в плей-ин турнира срещу Вашингтон също вкара 50, сега се нареди до клубните легенди Джон Хавличек, Айзея Томас, Рай Алън, Сам Джоунс и Боб Кузи с толкова точки в плейофен двубой за Келтите.

Джеймс Хардън отбеляза 41 точки за Нетс, Кевин Дюрант добави 39, а Кайри Ървинг остана с 16 за гостите. Бруклин намали изоставането си от 16 точки в последната четвърт на 5 в последната минута, но Тейтъм подпечата успеха с точна стрелба за 2 през Дюрант.

В другия мач на Изток Атланта победи Ню Йорк със 105:94 и повече с 2-1 победи преди второто си домакинство. Трей Йънг поведе Ястребите с 21 точки и 14 асистенции, като вдъхнови тима за серия от 22:5 в края на втората четвърт, която отвори аванс от 58:44 на почивката. След това разликата не падна под 10 до края.

На Запад остава страшно интересно. ЛА Клипърс победи Далас със 118:108 и взе първа побеза в серията. Маверикс все още водят с 2-1 и ще бъдат домакини и в следващия сблъсък.

Кауай Ленърд вкара 36 точки, а Пол Джордж добави 29 за успеха на Клипърите, които реализираха 58% от стрелбите си от игра. Лука Дончич наниза 44 за тексасци, които дръпнаха с 30:11 още в първите минути, но разликата падна до 3 още след края на първата четвърт, а в последната гостите дръпнаха със 105:95 и стигнаха до важния триумф.