Ню Йорк и Бостън спретнаха страхотен трилър във втория ден от сезона в НБА, в който Никс измъкна успех след 138:134 след 2 продължения.

Домакините водеха с 4 точки при 114:110 9 секунди преди края на редовното време, но Джейлън Браун, който наниза 46 точки за Селтикс, вкара тройка, а след като Джулиъс Рандъл успя и при двата си опита от линията, гостите получиха нов шанс.

Играчите на Ню Йорк искаха да фаулират и насочиха вниманието си към Джейсън Тейтъм, който обаче се подхлъзна, атаката се разви по друг начин и Маркъс Смарт наниза нова тройка със  сирената, за да прати мача в продължение.

В него двата тима си размениха по 12 точки в първите 2 минути, след което в следващите 3 пропуснаха 10 изстрела и не стигнаха до нова точка. Все пак във вторите 5 минути домакините се добраха до триумфа след тройка на Еван Фурние и кош на Дерик Роуз в последната минута.

Рандъл вкара 35 точки за Ню Йорк, Фурние добави 32, а Кемба Уокър остана с 10 в официалния си дебют за Никс. За Селтикс Браун бе неудържим с 16 от 30 от игра и общо 8 тройки, но Тейтъм нямаше ден, като бе едва 7 от 30 от полето за 20 точки.

Останалите резултати: Шарлът – Индиана 123:122, Детройт – Чикаго 88:94, Торонто – Вашингтон 83:98, Мемфис – Кливланд 132:121, Минесота – Хюстън 124:106, Ню Орлийнс – Филаделфия 97:117, Сан Антонио – Орландо 123:97, Юта – Оклахома Сити  107:86, Финикс – Денвър 98:110, Портланд – Сакраменто 121:124.