Мемфис Гризлис победи със 134:124 Бруклин Нетс в страхотен мач от НБА тази нощ. Срещата бе изключително надиграване между тандемите на двата тима. Джа Морант и Дезмънд Бейн вкараха по 38 точки за Гризлитата, а Кевин Дюрант и Кайри Ървинг записаха по 37 за Мрежите.

76-те точки на Морант и Бейн ги направиха най-резултатния тандем в историята на Мемфис. Двамата освен това добавиха по 7 асистенции за третата победа от четири мача този сезон. Бейн, който в първите мачове имаше трудности със стрелбата, завърши мача с 14 успешни стрелби от 21 опита, включително рекордните в кариерата му 8 тройки. От 16-те точни стрелби от дистанция за Гризлитата 12 бяха на сметката на Бейн и Морант.

Със своите 37 точки Кевин Дюрант излезе на 20-о място сред реализаторите за всички времена в НБА. Звездата изпревари Алекс Инглиш (25 613 точки). Дюрант добави 5 борби и 4 асистенции. Ървинг път завърши с 37 точки, 8 борби, 5 асистенции, 2 откраднати топки и 2 чадъра, но това бе седма поредна загуба за Бруклин от този противник.

В друг мач снощи Филаделфия 76-ърс спечели първата си победа за сезона - 120:106 над Индиана Пейсърс у дома. Джеймс Хардън бе много близо до трипъл-дабъл за победителите с 29 точки, 9 борби и 11 асистенции. Джоел Ембийд добави 26 точки.

Финалистът от миналия сезон Бостън Селтикс записа първата си загуба за сезона - 102:120 срещу Чикаго Булс. Детелините започнаха отлично и поведоха с 19 точки в първата четвърт, но през втората вкараха само 15 точки срещу 35 за Биковете. Демар Дероузън вкара 25 точки, а Никола Вучевич добави гигантски дабъл-дабъл с 18 точки и 23 борби навръх своя 32-и рожден ден.

Портланд Трейблейзърс продължи перфектния старт на сезона с четвърта поредна победа - 135:110 над Денвър Нъгетс. Анфърни Симънс вкара 29 точки, включително 7 тройки. Симънс изригна в третата четвърт, когато вкара 22 точки, включително 6 от 7 опита от тройката. След две поредни срещи с по 41 точки Деймиън Лилърд вкара "само" 31 този път. Пионерите започват с 4 поредни победи за първи път от 1999 г. Те са единственият непобеден тим в Западната конференция в момента.