Лос Анджелис Лейкърс стана последният отбор този сезон от НБА, който стигна до победата. След пет поредни загуби на старта, Езерняците надвиха Денвър Нъгетс у дома със 121:110. ЛеБрон Джеймс отново бе лидера на Лейкърс като вкара 26 точки с 6 борби и 8 асистенции за победата. Антъни Дейвис помогна с 23 точки, 15 борби и 2 асистенции, но важен бе и приноса на Ръсел Уестбрук реализирал 18 точки от пейката, с 8 борби и 8 асистенции.

За Денвър действащият МВП Никола Йокич завърши с 23 точки, 14 борби и 6 асистенции, а Джамал Мъри имаше най-добрия си мач от началото на сезона с 21 точки, 4 борби и 5 асистенции.

Мачът не започна добре за домакините и те изостанаха с 10 точки още в първата четвърт. Но успяха да реагират и на почивката водеха с 55:51. Лейкърс се справи добре и с изстрелите от дистанция, които бяха проблем до тук през сезона. Езерняците реализираха 13 от 30-те си опита отдалеч.

В друг мач от вечерта шампиона Голдън Стейт Уориърс загуби като гост на Детройт Питънс. Войните бяха без Клей Томпсън, който получи почивка. На неговото място стартира Джордън Пуул и завърши с 30 точки, 3 борби и 4 асистенции. Стеф Къри бе най-резултатен в мача с 32 точки, 6 борби и 3 асистенции, но шампионите записаха втора поредна загуба след поражението с продължение срещу Шарлът Хорнетс.

За Детройт на една асистенция от трипъл-дабъл остана Кейд Кънингам. Той завърши с 23 точки, 10 борби и 9 асистенции. Силна подкрепа получи от Садик Бей (28 точки), Айзея Стюърт (24 точки) и Боян Богданович (21 точки). Буталата губеха с 10 точки през втората част, но използваха добре наказателните удари. Пистънс имаше общо 38 такива в мача. Още в третата част те дръпнаха със 17 точки - 74:57. Тогава Джордън Пуул изригна с 12 точки в рамките на 52 секунди (кош и фаул, плюс три тройки), за да намали до 79:72, но обрат за Уориърс така и не се получи.

Пуул и Къри имаха 62 точки в първите три четвърти - с 10 повече от съотборниците им. Другите трима титуляри Дреймънд Грийн, Кевон Лууни и Андрю Уингинс завършиха с общо 19 точки при 7 реализирани стрелби от 24.

Впечатляващи индивидуални представяния през нощта имаха Лука Дончич вкарал 44 точки за победата на Далас над Орландо Меджик, както и Донован Мичъл с 38 точки за Кливлънд срещу Ню Йорк Никс.