Ню Йорк Никс и Оклахома Сити Тъндър счупиха редица рекорди в мача помежду им тази вечер в Медисън Скуеър Гардън. О Кей Си спечели с 145:135.

Домакините започнаха вихрено и поставиха клубен рекорд. Те реализираха 48 точки в първата четвърт и водеха с 48:36.

От там нататък обаче Оклахома се развихри. Тъндър постави рекорд от точки за три четвърти в меката на баскета Медисън Скуеър Гардън, като стана първия тим реализирал 120 точки в рамките на първите три четвърти от срещата. В тази статистика се броят и мачовете на самите Ню Йорк Никс.

Това стана след 43:25 във втората част и 43:33 в третата.

Шай Гилджъс Аликзандър за пореден път показа колко силен реализатор е. Звездата на Оклахома вкара 21 точки само в третата четвърт и завърши мача с 37. Осмата среща с поне 30 точки този сезон от Гилджъс Аликзандър.

Джош Гиди записа трипъл дабъл за победителите с 24 точки, 10 борби и 12 асистенции. Той е едва вторият играч в историята с трипъл дабъл в първите си два мача в кариерата в Медисън Скуеър Гардън. Другият е Уилт Чембърлейн.

За Ню Йорк най-резултатния си мач за сезона записа Кам Редиш, който вкара 26 точки. Джулиъс Рандъл добави 25 точки, 10 борби, 3 асистенции.