Кайри Ървинг отбеляза тройка в последната секунда за победата на Бруклин като гост на Торонто със 119:116 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Ървинг завърши с 32 точки, а Кевин Дюрант добави 28 за Нетс, които спечелиха пети пореден мач и общо девета от последните си десет срещи.

Юта Уатанабе се включи със 17 точки за Бруклин, а Ник Клакстън се отчете с 15 точки и 10 борби, докато Бен Симънс и Ти Джей Уорън допринесоха с по 10 точки. Фред ВанВлийт реализира 39 точки за Раптърс, които допуснаха четвърто поредно поражение и пето от последните им шест мача. Скоти Барнс отбеляза 26 точки, а Паскал Сиакам завърши със 17 за домакините от Торонто.

Отборът на Далас победи като домакин Портланд със 130:110 след 33 точки, 6 борби и 9 асистенции на Лука Дончич. Кристиан Ууд добави 32 точки, негово лично постижение за сезона, а овладя и 12 борби за успеха на Далас, който доминираше в третата четвърт. Тим Хардауей младши вкара 17 точки.

Деймиън Лилард поведе Портланд с 24 точки, Трендън Уотфорд добави 16 точки, 11 борби и 6 асистенции при влизането си от пейката, а Юсуф Нуркич се отчете с 16 точки.

Минесота надигра Оклахома със 112:110 като гост в друга среща от вечерта в НБА. Остин Ривърс отбеляза тройка 11.8 секунди преди края и помогна за прекратяването на серията от три поражения за Минесота. За Оклахома загубата бе пета поредна. Антъни Едуардс завърши с 19 точки и 11 борби за гостите, а Шай Гилджъс-Александър се отчете с 35 точки и 7 борби за Оклахома.

Лос Анджелис Лейкърс се справи у дома със съпротивата на Денвър със 126:108 след 30 точки и 9 борби на ЛеБрон Джеймс. Ръсел Уесбрук оформи „трипъл-дабъл“ с 15 точки, 11 борби и 12 асистенции и помогна на Лейкърс да преодолеят контузията на Антъни Дейвис през първото полувреме. Томас Брайънт добави още 21 точки за домакините, а Дейвис завърши с 10 точки и 4 борби за 17 минути.

Никола Йокич отбеляза 25 точки, 11 борби и 8 асистенции, а Джамал Мъри се отчете с 23 за Нъгетс, който приключиха победната си серия от три мача.

Шарлът отстъпи като домакин на Атланта със 106:125. Трей Йънг отбеляза 21 точки, а Богдан Богданович се включи с 28 за гостите от Атланта, които взеха втора победа в последните си седем мача.

ЛаМело Бол завърши с 27 точки в едва втория си мач след завръщането на терена за Шарлът след последната му контузия. Той отбеляза седем тройки, но не успя да предотврати седмата поредна загуба за Хорнетс.

Сакраменто победи Детройс със 122:113 като гост също в двубой от редовния сезон на НБА. ДиАрън Фокс се отчете с 24 точки и 9 асистенции за гостите, които преодоляха изоставане от 8 точки на почивката срещу Детройт. Домантас Сабонис допринесе за победата с 23 точки, 13 борби и 7 асистенции. Боян Богданович се отчете с 22 точки за Пистънс, а Джейлън Дюрен добави 15 точки и 14 борби.

В останалите срещи от вечерта Бостън претърпя поражение от Орландо със 109:117 като домакин, Кливланд надигра у дома Индиана със 118:112 след като Донован Мичъл вкара 18 от своите 41 точки в четвъртата част, Филаделфия се справи с Голдън Стейт със 118:106 като домакин след 34 точки, 13 борби и 4 асистенции на Джоел Ембийд, а Ню Йорк надделя над Чикаго със 114:91 като гост.