ЛеБрон Джеймс превзе „Медисън Скуеър Гардън“ с първия си трипъл-дабъл за сезона, а ЛА Лейкърс се върна към победите след 129:123 след продължение над Ню Йорк Никс.

Краля завърши с 28 точки, 10 борби и 11 асистенции, като успя да излезе на 4-о място в историята по пасове с 10 338, изпреварвайки Марк Джаксън и Стив Неш.

„Невероятно е, защото именно това обичам да правя, за да могат и момчетата около мен да бъдат замесени“ заяви Джеймс, който вече е само на 89 точки от това да изпревари Карим Абдул-Джабар и да се превърне в най-добрият реализатор на всички времена.

Езерняците прекъснаха серията си от 4 поредни загуби след продължения през сезона, въпреки че в края на редовното време загубиха преднина от 6 точки. В добавените 5 минути ЛеБрон даде важна асистенция за тройка на Денис Шрьодер, която развали равенството от 118:118, а 19 секунди преди края реши всичко с поднасяне, вдигайки разликата на 6. Антъни Дейвис добави още 27 точки да калифорнийци, които са с баланс 24-28.

Останалите резултати: Кливланд – Маями 97:100, Чикаго – ЛА Клипърс 103:108 (Биковете профукаха 19 точки аванс във втората четвърт), Милуоки – Шарлът 124:115, Денвър – Ню Орлиънс 122:113 (9-а поредна загуба за Пеликанс).