Eдин от водещите отбори в НБА Бостън Селтикс допусна голям срив, след  като падна от Бруклин у дома със 105:115, макар че водеше с 28 точки в средата на втората четвърт.

„Голямото изоставане просто ни обедини и си казахме: Не можем да загубим по този начин“ заяви крилото Кем Джонсън, чийто тим спря серията си от 4 поредни загуби след впечатляващия обрат.

Микал Бриджис поведе гостите с 38 точки, а тимът изравни най-големия обрат в Лигата за последните 25 сезона. Келтите дръпнаха с 51:23 във втория период, след което обаче, Мрежите направиха серия от 83:39 в следващите 24 минути и половина.

Джейлън Браун вкара 35 точки за домакините, а Джейсън Тейтъм добави 22, но пропусна и 8-те си опита от тройката, които направи. Бруклин поведе още в средата на третата част, влезе с аванс от 5 точки  в последната, в която се откъсна със 106:90 и затвори мача.

С баланс 45-19 Бостън вече има 2 поражения повече от лидера на Изток Милуоки. Мрежите остават 6-и в конференцията с 35 победи и 28 поражения.

Останалите резултати: Шарлът – Орландо 106:117, Атланта – Портланд 129:111, Маями – Ню Йорк 120:122 (8-и пореден успех за Никс), Чикаго – Финикс 104:125 (Кевин Дюрант вкара 20 точки и изпревари Оскар Робъртсън за 13-ото място в ранглистата на реализаторите), Оклахома Сити – Юта 130:103, Денвър – Мемфис 113:97, Голдън Стейт – Ню Орлиънс 108:99, Сакраменто – ЛА Клипърс 128:127, ЛА Лейкърс – Минесота 102:110.