Маями и Минесота оформиха плейофите в НБА след победи в битките за 8-ите места в двете конфереции и си осигури сблъсъци с лидерите в тях.

Горещите успяха да елиминират Биковете след 102:91 и силни последни минути, като така си осигуриха сблъсък с Милуоки Бъкс. Джими Бътлър и Макс Струс бяха героите, след като вкараха по 31 точки.

Чикаго поведе с 6 точки в последната четвърт, но Маями изравни при 85:85. Биковете успяха да останат напред след важни стрелби, но Джими Бътлър даде предимство на отбора си при 91:90, а Адебайо направи разликата 3. ДеМар ДеРозън пропусна един наказателен, а Макс Струс вкара тройка за 96:91 1:14 преди края. След пропуск на Лавин Струс реализира 3 пъти от линията и след това Маями затвори мача. Големият длъжник за Биковете бе Зак Лавин, вкарал само 6 от 21 стрелби от игра и завършил с 15 точки.

В други мач Минесота нямаше проблеми и отнесе Окламоха Сити със 120:95, като ще играе с Денвър. Вълците имаха предимство още през първото полувреме, но през второто и най-вече в началото на последната част, окончателно решиха всичко, като авансът им достигна 29 точки.

Карл-Антъни Таунс поведе победителите с 28 точки и 11 борби, Руди Гобер се завърна след наказание с 21 и 10, а Антъни Едуардс добави 19 за отбора, който се класира в поредни години за елиминациите за първи път от ерата на Кевин Гарнет от края на 20-и и началото на 21-и век.

Плейофите започват днес с 4 мача. Филаделфия – Бруклин (20:00 часа българско време), Бостън – Атланта (22:30), Кливланд – Ню Йорк (01:00) и Сакраменто – Голдън Стейт (3:30).