След почти 5 години суперзвездите на НБА Леброн Джеймс и Кевин Дюрант отново играха един срещу друг, макар и в предсезонен двубой.

Финикс победи ЛА Лейкърс със 123:100 в Палм Спрингс, като Дюрант вкара 21 точки за 17 минути, а Краля се отчете с 19 за 22.

Двамата за последно се срещнаха на Коледа през 2018-а, когато Кей Ди бе с екипа на Голдън Стейт, а Джеймс изживяваше първите си седмици при Езерняците.

След това обаче, по една или друга причина, най-често поради травми, някой от двамата всеки път липсваше, когато отборите им играеха.

Слънцата решиха мача в третата четвърт, която спечелиха с 35:15, макар и да бяха без другите си суперзвезди Девин Букър и Брадли Бийл. Победителите приключиха контролите с баланс 4-1, а Езерняците с 2-4.

Иначе и двата тима ще бъдат замесени в първия ден от сезона (24 октомври), когато Лейкърс ще гостува на шампиона Денвър, а Финикс ще бъде в залата на Голдън Стейт. Веднага след това е и първият мач помежду им за кампанията.