Александър Везенков направи отличен дебют в НБА. Той е вторият българин, който е играл в най-добрата баскетболна лига след Георги Глушков. Везенков дебютира тази нощ при победата на Сакраменто Кингс със 130:114 над Юта Джаз. Българинът вкара 8 точки, добави 2 борби и 2 откраднати топки за 15 минути на паркета. Той направи 1 фаул и имаше 3 точни стрелби от 6 опита, като две от тях бяха тройки (от 5 изстрела отдалеч).

Първият кош на Везенков дойде 5 минути и 18 секунди преди края на първата четвърт. Той получи топката на тройката и веднага я изстреля, за да сложи край на единствения момент в мача, в който Юта водеше. Авансът на Джаз продължи точно 13 секунди благодарение на Везенков.

От новите попълнения на Сакраменто, единствено Крис Дуарте вкара повече точки - 9. Джавел Макгий също вкара 8 точки за Кралете. Следващият мач на Везенков и компания е домакинство на Голдън Стейт Уорийрс в събота 5,00 ч. българско време.