ЛеБрон Джеймс наниза 32 точки, а ЛА Лейкърс спря серията си от 3 поредни загуби, след 122:119 при гостуването във Финикс.

Мачът бе от новия вътрешен турнир на НБА, а Краля стресна феновете на тима, когато в първата част се хвана за крака и започна да накуцва след нарушение срещу себе си, но след това успя да продължи.

Той реализира 11  от 17 опита за стрелба от игра, като бе 3 от 4 от тройката. Серия от 14:0 в края на третата и началото на последната част върна калифорнийци в мача, след което те останаха с предимство и Кам Редиш наниза ключова тройка за 118:113 минута и 10 преди сирената.

Кевин  Дюрант реализира 38 точки за Сънс, а Брадли Бийл добави 24, но това не бе достатъчно. След двубоя и двата тима са с баларс 4-5.

Другия от тим от Лос Анджелис обаче, продължава да затъва след привличането на Джеймс Хардън. Този път Клипърс падна тежко от Далас със 126:144, въпреки че в първата четвърт водеше с 12 точки. Маверикс избухнаха във втория период, спечелен с 47:18 и не погледнаха назад. Лука Дончич наниза 44 точки за победителите, а Клипърс загубиха и третия си двубой след идването на Брадата.

Останалите резултати: Детройт – Филаделфия 106:114 (7-а поредна победа за Сиксърс), Уошингтън – Шарлът 117:124, Бостън – Бруклин 121:107, Хюстън – Ню Орлийнс 104:101, Мемфис – Юта 121:127, Сан Антонио – Минесота 110:117.