Девин Букър наниза тройка по-малко от 2 секунди преди края, за да смълчи „Медисън Скуеър Гардън“ и да изведе Финикс до победа над Ню Йорк със 116:113 в драматичен мач от НБА.

Въпреки че играха без Кевин Дюрант, който отпадна от мача в последния момент, Слънцата записаха 7-и пореден успех и се подобриха до 11-6, а Букър завърши с 28 точки и 11 асистенции.

Играчите на Никс играха солидна защита срещу Букър и го караха често да подава, правейки му капани, но в края той получи обратно топката и наниза победната стрелба точно пред пейката на домакините.

Ерик Гордън реализира 25 точки за победителите, които водеха с 15 в началото на последната четвърт, но домакините се върнаха в мача и стигнаха до равенство 22 секунди преди края след кош на Джейлън Брънсън, но това не им помогна.

Останалите резултати: Милуоки – Портланд 108:102 (Бъкс губеха с 26 в третата част), Бостън – Атланта 113:103, Орландо  - Шарлът 130:117, Мемфис – Минесота 97:119, Бруклин – Чикаго 118:109, Кливланд – Торонто 105:102, Денвър – Сан Антонио 132:120.