Янис Антетокумпо избухна с рекордните в кариерата си 64 точки, а Милуоки победи Индиана със 140:126, по-малко от седмица, след като загуби от Пейсърс в полуфиналите на турнира за Купата на НБА.

Гръцкия Чудак счупи предишното си постижение, което бе от 55 точки от януари тази година, а освен това подобри и рекордът на организацията, който се държеше от Майкъл Ред, вкарал 57 точки през 2006.

Лидерът на Елените бе изключително агресивен, като реализира 20 от 28 стрелби от игра и бе 24 от 32 от наказателната линия. Той добави и 14 борби, а в началото на последната част бе замесен и в сдърпване между двата отбора, след като Аарън Нейсмит го блъсна и получи груб фал от 1-а степен.

Домакините решиха мача в първите минути на последния период, когато след серия от 23:8 поведоха със 122:102. Те се подобриха до 17-7, докато Индиана е с показатели от 13-9.

В същото време голямото трио на Финикс най-после дебютира, но тимът загуби от Бруклин със 112:116 у дома. Девин Букър, Кевин Дюрант и Брадли Бийл нямаха мач заедно до днес, след като все някой липсваше подари контузия.

Мачът бе  оспорван, а гостите стигнаха до успеха в края, когато след 5 поредни точки на Спенсър Динуиди поведоха със 114:106 и след това успяха да затворят мача. Букър вкара 34 за Слънцата, Дюрант добави 27, а Бийл се отчете с 14 точки.

Останалите резултати: Детройт – Филаделфия 111:129 (21-а поредна загуба за Пистънс), Уошингтън – Ню Орлиънс 122:142, Маями – Шарлът 135:128, Хюстън – Мемфис 117:104, Сан Антонио – ЛА Лейкърк 119:122 (ЛеБрон не игра, 18-а поредна загуба за Спърс), Юта – Ню Йорк 117:113.