Френското чудо на НБА Виктор Уембаняма отново прикова вниманието, след като направи вторият най-бърз трипъл-дабъл в историята.

20-годишният баскетболист записа 16 точки, 12 борби и 10 асистенции за 21:02 минути, а Сан Антонио победи Детройт със 130:108. Само Ръсел Уестбрук е правил има по-бърз трипъл-дабъл – за 20:17 минути през 2014-а.

„Най-хубавото е, че направих това при победа. Не знаех, че е второто най-бързо постижение, но това е нещо, което е от голямо значение за мен. Това е послание за това какъв играч искам  да бъда“ заяви той.

В същото време Джейсън Тейтъм се развихри, за да може Бостън да запише 18-а поредна домакинска победа от старта на сезона. Крилото наниза 45 точки при успеха над лидера на Запад – Минесота със 127:120 след продължение.

Вълците водеха със 7 по-малко от 3 минути преди края, но не успяха да удържат преднината си. Тейтъм вкара 18 от последните 25 точки на Селтикс, като само в продължението имаше повече от целия тим на съперника – 12-9. Бостън се подобри до 29-8, а Минесота е с 26-11, като вече има само 1 победа повече от Оклахома Сити.

Останалите резултати: Индиана – Уошингтън 112:104, Атланта – Филаделфия 139:132, Маями – Оклахома Сити 120:128, Чикаго – Хюстън 124:119, Голдън Стейт – Ню Орлиънс 105:141, Юта – Денвър 124:111 (9-а победа в 11 мача за Джаз), ЛА Клипърс – Торонто 126:120.