Дреймонд Грийн се завърна в игра след 16 пропуснати мача, но и това не помогна на Голдън Стейт, който падна от осакатения тим на Мемфис със 107:116 като гост в мач от НБА.

Лошото момче на Лигата изтърпя наказание от 12 мача заради удара си срещу Юсуф Нуркич от Финикс преди месец, а след това не игра в още 4 срещи, докато навлезе в ритъм.

Той записа 7 точки, 7 борби и 4 асистенции за 24 минути от пейката, като успя да контролира и емоциите си, а отборът му се пропука в последната част, която загуби с 21:31, а с това и мача. Стеф Къри реализира 26, но във важните минути допусна няколко грешки.

Домакините, които не могат да разчитат на почти цялата си титулярна петица, бяха вдъхновени от младоците Винс Уилямд и Джи Джи Джаксън, вкарали съответно 24 и 23 точки.

Освен това Гризлис нанизаха 20 тройки, макар и от цели 54 опита, докато Голдън Стейт вкара само 10 от дистанция. Така Уориърс влошиха баланса си до 18-22, а Мемфис записа 4-и  домакински успех и се подобри до 15-25.

Други резултати: Далас – Ню Орлиънс 125:120 (Ървинг 42, Хардуей 41 за Маверикс), Ню Йорк – Орландо 94:98, Уошингтън – Детройт 117:129 (4-и успех през  сезона за Пистънс), Атланта – Сан Антонио 109:99.