Гардът на ЛА Клипърс Ръсел Уестбрук стана 25-ият играч в историята на НБА стигнал границата от 25 000 точки, след като вкара 23 при победата над Детройт със 136:125.

Ветеранът се присъедини към съотборника си Джеймс Хардън, който направи това през декември и бе последният, който го е направил. Юбилейният кош на Уестбрук бе при пробив и поднасяне по-малко от 3 минути преди края.

„Много съм благодарен, че съм част от този отбор. Не приемам обаче нищо от това за гарантирано“ заяви Уестбрук. Другите действащи играчи с поне 25 000 точки са разбира се ЛеБрон  Джеймс, Кевин Дюрант и Хардън.

Калифорнийци изоставаха с 14 точки в първата четвърт, но в последните 3 части вкараха общо 109 точки, за да спечелят 7-а победа в последните си 8 мача. Кауай Ленърд вкара 33 точки, а с баланс 32-15 Клипърс има само 2 загуби по-малко от лидерите на Запад Оклахома Сити и Минесота.

Останалите резултати: Уошингтън – Маями 102:110, Атланта – Финикс 129:120, Хюстън – Торонто 135:106, Мемфис – Голдън Стейт 101:121, Минесота – Орландо 106:108, Оклахома Сити – Шарлът 126:106, Сан Антонио  - Ню Орлиънс 113:114, Денвър – Портланд 120:108.