Бостън прегази и Голдън Стейт, за да запише 11-ата си поредна победа в НБА и да демонстрира неверятната си мощ за пореден път.

Келтите спечелиха със 140:88, записвайки 3-ата най-голяма победа в историята си. По време на серията си Детелините печелят средно с по 22,1 точки, като в последните 6 мача разликата е невероятните 29,8 точки разлика!

„Чувството е страхотно, но в същото време не приемаме нещата за даденост“ заяви Джейлън Браун, който вкара 29 точки. Джейсън Тейтъм добави 27 на връх 26-ия си рожден ден.

Домакините дръпнаха с 44:22 още след първата четвърт, а след на почивката вече водеха с 82:38. Уориърс бяха абсолютно неузнаваеми, като Стеф Къри вкара едва 4 точки и бе 2 от 13  от игра. Загулата е 4-ата най-голяма в историята на Голдън Стейт. Отборът все пак е с 11 победи от последните си 14 мача.

Победителите нанизаха 15 тройки още до почивката и общо реализираха 25 мача, при 51% стрелба отдалеч. Тимът е с баланс 48-12, като в 3 от предишните 4 случая, в който  има поне 48 победи от първите си 60 мача, стига и до титлата, така че това е добър знак. Голдън Стейт е с 32-28.

Останалите резултати: Далас – Филаделфия 116:120, Минесота – ЛА Клипърс 88:89, Орландо – Детройт 113:91, Кливланд – Ню Йорк 98:107, Сан Антонио – Индиана 117:105, Финикс – Оклахома Сити 110:118 (Юсуф Нуркич взе 31 борби за Сънс, рекордни в Лигата от 14 години).