Резервата Дийн Уейд излезе на сцената, за да може Кливланд да шокира Бостън със 105:104 и да спре серията му  от 11 поредни победи в НБА.

Крилото наниза 20 точки в последната част, повече от целия тим на съперника и завърши с общо 23, за да може Кавс да запишат страхотна победа.

„Рингът ми изглеждаше като плувен басейн“ заяви с усмивка Уейд, който вкара 5 тройки в заключителните 12 минути.

Успехът е наистина впечатляващ, като се има предвид че Келтите водеха с 93:71 в 9 минути преди края, а домакините бяха и без лидера си Донован Мичъл, който е с проблем в коляното.

Кливланд вкара 8 тройки в последния период, като поведе след  забивка на Уейд 19 секунди до сирената. Бостън имаше шанс и Джейсън Тейтъм стреля с обръщане в последната секунда, но бе фаулиран. Или поне така отсъдиха съдиите.

Кавс обаче оспорваха и в крайна сметка съдиите отсъдиха, че Тейтъм предизвиква контакта с Дариъс Гарлънд, което гарантира успеха.

Бостън така или иначе остава лидер в цялата лига с баланс 48-13, докато Кливланд се подобри до 40-21 и е трети на Изток, само с победа по-малко от Милуоки.

Останалите резултати: Шарлът – Орландо 89:101, Бруклин – Филаделфия 112:107, Маями – Детройт 118:110,  Ню Йорк – Атланта 100:116, Торонто – Ню Орлиънс 98:139, Хюстън – Сан Антонио 114:101 (45 точки на Алперен Шенгюн за Рокетс), Далас – Индиана 120:137, Денвър – Финикс 107:117 (прод).