Сакраменто Кингс взе важна победа в НБА, след като спечели със 130:120 гостуването си срещу Лос Анджелис Лейкърс.

Александър Везенков продължава да се възстановява от контузия в глезена, а съотборниците му изоставаха с 19 точки по-малко от 2 минути преди края на първата четвърт.

Те обаче завършиха периода със серия от 10:0, а след това спечелиха втората част с 44:20, за да поведат с 15 на почивката. Впоследствие разликата стигна до 22 и въпреки някои колебания, успехът дойде сравнително лесно.

ДеАрън Фокс изравни личното си постижение от 44 точки, а Домантас Сабонис се отчете с 22-ия си трипъл-дабъл за сезона, като приключи с 16 точки, 20 борби и 12 асистенции. Малик Монк вкара 26 точки от пейката. За Лейкърс ЛеБрон Джеймс се отчете с 31 и 13 паса, но в последните минути се прибра в съблекалнята със здравословен проблем.

С успеха Сакраменто подобри баланса си до 35-26, като е 7-и на Запад. Тимът има и предимство в преките мачове с Езерняците, като спечели и трите до момента през кампанията срещу тях. ЛеБрон и компания са 10-и с 34-30 и това като цяло беше разочароващо представяне за тях.

Останалите резултати: Уошингтън – Орландо 109:119, Атланта – Кливланд 112:101, Филаделфия – Мемфис 109:115, Хюстън – ЛА Клипърс 116:122, Юта – Чикаго 117:119, Голдън Стейт – Милуоки 125:90, Портланд – Оклахома Сити 120:128.