Феновете, които по-отдавна гледат НБА се оплакват, че в момента се дава твърде голямо предимство на нападението. Е, тази нощ Ню Йорк и Филаделфия върнаха времето назад.

Двата тима изиграха най-ниско резултатният двубой от 8 години насам, след като Сиксърс измъкна успех със 79:73 при гостуването си в Голямата ябълка.

Отбелязаните общо 152 точки са най-малко от януари 2016, когато Денвър бие Минесота със 78:74. Победителите успяха все пак да стрелят 39% от игра, срещу едва 32,5% за Никс.

Само в една четвърт съперниците вкараха по повече от 20 точки, но първата завърши едва 15:15. Филаделфия успя да поведе със 73:63 3 минути и половина преди края, а след като разликата падна до 4, Кайл Лаури вкара тройка за 78:71, с което подпечата триумфа.

„Мисля, че защитата ни бе солидна, борихме се здраво, но в нападение нещата не вървяха и понякога просто така се случва“ прие философски загубата треньорът на Никс Том Тибодо. Неговият тим все пак е 4-и на Изток с 37-27, а Филаделфия е 6-и с 36-28.