Тотнъм откри новия си стадион с победа над Кристъл Палас с 2:0, която спря серията на тима от 5 поредни мача без победа във Висшата лига.

Преди мача се състоя специална церемония по откриването на новия дом на Шпорите, която завърши с впечатляващи фойерверки и феновете определено видяха страхотно шоу, а след това бяха зарадвани и от хората на Маурисио Почетино.

Кореецът Хюн Мин Сон влезе в историята като първия голмайстор на съоражението, на стойност 1 милиард паунда, когато се разписа в 55-ата минута след удар и рикошет. Това се случи точно 689 дни, след като Хари Кейн вкара последния гол на „Уайт Харт Лейн”.

В 81-ата минута Кристиан Ериксен оформи крайния резултат при контраатака и така Шпорите записаха първата си победа в първенството от 10 февруари.

Те доминираха в мача и заслужено спечелиха пред повече от 59 000 зрители, за да подобрят актива си до 64 точки и да си върнат третото място в класирането, с точка пред Арсенал и Челси. Палас е с 36 и е на 8 от опасната зона.