Тотнъм остана без победа като гост и в 8-ия си мач далеч от „Уайт Харт Лейн“, след като направи 1:1 срещу Уест Хем в мач от 14-ия кръг на Премиършип. Главен виновник за това обаче бе влезлият като резерва нападател Джърмейн Дефоу, който пропусна дузпа в добавеното време. Така Шпорите вече имат 12 точки и са на 13-о място, докато Уест Хем е 10-и с 19.

Началото бе динамично, и в 20-ата минута „чуковете“ поведоха. Юнес Кабул сбърка фатално, като не успя да изчисти топката и я отправи в тялото на Луиш Боа Морте. Португалецът напредна и изведе в наказателното поле Нолберто Солано, който пусна към оставения пред празната врата Карлтън Коул, който естествено отбеляза.

В 26-ата минута Боа Морте бе изведен сам срещу Пол Робинсън, но стреля в тялото му и пропусна да отбележи втори гол за тима. Малко по-късно Бербатов пропусна да изравни, когато получи топката в наказателното поле, но от малък ъгъл стреля високо.

В 40-ата минута „шпорите“ претендираха за дузпа, след като Роби Кийн падна в наказателното поле след сблъсък с вратаря Робърт Грийн, но известния у като „бритиш хомосекшуал“ рефер Майк Райли не я отсъди и си навлече гнева на Хуанде Рамос и футболистите на Тотнъм.

След почивката Шпорите натиснаха и в 50-ата минута Стеед Малбранк пропусна отлична възможност, след като не успя да намери далечния ъгъл от отлична позиция. Рамос пусна в игра и нападателя Дарън Бент, като извади виновника за гола на Уест Хем Кабул.

В 66-ата минута обаче логичното се случи и Тотнъм изравни. При едно центриране от фаул вратарят Робърт Грийн излезе неразчетено, Майкъл Доусън го надскочи и прати топката във вратата за успокоение на тима.

Последните минути обаче бяха доста драматични, като и двата отбора пропуснаха да вземат победата. Първо Пол Робинсън спаси опасен удар на Дийн Аштън, а при последвалия корнер Джърмейн Джинас изби от голлинията.

След това се стигна и до дузпата за Тотнъм, която самият Дефоу спечели, след като бе съборен от Лукас Нийл. Вратарят Робърт Грийн обаче успя да спаси удара му и така запази равенството. По-рано през сезона стражът отрази наказателен удар и срещу Портсмут, така че отново бе герой за „чуковете“.

Уест Хем: Грийн, Нийл, Габидон, Ъпсън, Маккартни, Солано (82 Спектър), Мълинс, Ноубъл (63 Паркър), Етерингтън, Боа Морте (72 Аштън), Коул

Тотнъм: Робинсън, Шимбонда, Доусън, Кабул (54 Бент), Бейл, Зокора, Джинас, Ленън, Малбранк, Бербатов, Роби Кийн (78 Дефоу)