
Вратарят на Тотнъм Уго Лорис е добре и може да продължи да играе без проблеми, обявиха от клуба. Днес той премина прегледи, които показаха, че всичко е наред.
Вчера французинът получи удар в главата от Ромелу Лукаку, но довърши двубой с Евертън, въпреки опасенията за здравето му.
Оказа се, че той за кратко е загубил съзнание и със сигурност е получил мозъчно сътресение в ситуацията. Мениджърът Андре Вилаш-Боаш бе силно критикуван, че го е оставил на терена, въпреки че е трябвало да го замени. Португалецът се оправда, че самият футболист е поискал да остане.
От съображения за сигурност днес той премина скенер на мозъка, който показа, че всичко е наред. „Останахме много доволни, след като направените тестове показаха, че Лорис може да тренира и да играе без проблеми“ заяви лекарят на Шпорите Уейн Дизел.
Въпреки че всичко приключи добре от Асоциацията на професионалните футболисти поискаха всеки играч, който изпадне в безсъзнание да бъде автоматично заменян. Това обаче ще означава промяна в правилата, които сега при подобна ситуация дават право на лекарите да решат дали футболистът да бъде заменян или не.
Коментари
Напиши коментар18:29 | 4 ное 2013 г.
Напиши коментар