Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс заяви, че тимът му е изиграл може би най-силния си мач при победата срещу Тотнъм с 5:0.
"Мърсисайдци" тотално надиграха "Шпорите" като гост и можеха да постигнат още по-голям резултат, но направиха редица пропуски, а на два пъти удариха гредите.
"Това беше най-завършеното ни представяне, да дойдем тук и да постигнем такава победа", коментира Роджърс след мача.
"Хареса ми арогантността ни днес. Арогантността с топката, много ъгли, много движение на хората, много размяна на позиции.Изглеждахме много опасни, докато запазихме стабилност в защита".
"Във футбола е много трудно да запазиш такова ниво през целия мач. В много случаи се представяхме изключително през първите полувремена, а след това през вторите намалявахме оборотите, което е нормално".
"Днес знаехме, че трябва да запазим фокус. Тотнъм има изключителен състав, с много талантливи играчи и ако загубиш концентрация, получаваш гол".
"Това, което много ме зарадва бе, че когато те останаха с 10 души ние тактически отворихме терена с подаванията си и също пресирахме по-твърдо, за да си връщаме притежанието. В тренировките упражняваме много ситуации, в които сме с човек повече и това се видя много добре".
По отношение на решението да връчи капитанската лента на Луис Суарес, Роджърс обясни:
"Той е водил един от най-емблематичните отбори в Европа - Аякс, така че това не е нещо ново за него. С играчите, които липсват, исках да имам някой, който може да представя мен и отбора в тунела, преди да излезем на терена".
"Когато Луис Суарес взе лентата и застана в тунела, чакайки да излезе на терена, всеки вижда, че това е отбор, който е готов да се бори. Той бе страхотен в съблекалнята, мисля, че му хареса".
"Говорих с него преди няколко дни, казах му, че искам да изведе този отбор, един от най-големите на света и че за него това е чест да го направи".







Моторист дрифтирал на една гума с 1,08 промила при акция на полицията в София
Една от най-известните картини в света: "Момичето с перлената обица" е в Япония
Законно парти в парковете на София: Заявление 7 дни по-рано и тишина след обяд
МВР разби схема за изнудване: Фалшиви кредитори и юристи плашели жертвите с оръжия
Русия е отворена за нови предложения за прекратяване на войната в Украйна, но при условие
Огнян Мирчев е с 3 победи на SENSHI, септември се изправя срещу гръка Янис
Звънят ви от номера на близък или банка: нова измама набира скорост
23-годишна катастрофира с 2,12 промила край Гълъбово
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар