Тотнъм се класира за осминафиналите за ФА Къп, след комфортна победа с 4:1 над третодивизионния Колчестър като гост.

Гостите натиснаха от самото начало и преди да изминат десетина минути игра снаряд на Ериксен беше спасен от вратаря Кийн, който реагира добре и при последвалия шут на Чадли. Малко след това Ламела би мощно с левачката, но кълбото облиза гредата.

В средата на първата част Ериксен стреля мощно над целта, но в 27-ата минута Тотнъм откри резултата. Ламела намери Чадли, който би по диагонала от границата на наказателното поле и не остави шансове на вратаря.

Малко по-късно Хари Кейн имаше две добри възможности в рамките на минута, но първо намери мрежата от външната й страна, а след това Кийн спаси удара му с глава.

Веднага след почивката за Ламела се откриха две добри положения, които той пропусна. Преди да изтече един час игра Чадли разтресе гредата, стреляйки отблизо след пас на Кейн.

В средата на второто полувреме обаче "шпорите" удвоиха преднината си след страхотен рикошет в тялото на Бригс, получил се след изстрел от двайсетина метра на Ерик Дайър.

Четвърт час преди края Колчестър стигна до най-доброто си положение в мача, но влезлият по-рано като резерва Марвин Сордел уцели страничната греда.

Тотнъм сложи окончателно точка на спора в 79-ата минута, в която Насер Чадли вкара втория си гол в мача. Този път той засече с глава центриране на Трипиер.

Още при следващата си атака Колчестър все пак намали резултата след автогол на Бен Дейвис, но Тотнъм набързо реализира още едно попадение в 82-та минута, когато Том Керъл се възползва от подаването на Чадли.

Колчестър - Тотнъм 1:4

0:1 Насер Чадли - 27'
0:2 Ерик Дайър - 64'
0:3 Насер Чадли - 79'
1:3 Бен Дейвис - 80', автогол
1:4 Том Керъл - 82

Съставът на Тотнъм: Ворм, Вимер, Дайър, Трипиер, Дейвис, Керъл, Бенталеб, Ламела (Дембеле - 56'), Ериксен (Онома - 76'), Чадли, Кейн (Сон - 67')