Тотнъм и Арсенал завършиха 2:2 в горещото лондонско дерби на 29-ия кръг на английската Висша лига, състояло се на стадион "Уайт Харт Лейн".

"Шпорите" имаха игрово предимство през първото полувреме, но бяха наказани при първата опасна атака на своя опонент малко преди паузата, когато Аарън Рамзи откри резултата с пета. Това беше и първият точен удар на "артилеристите" в срещата.

Десетина минути след паузата всичко за Арсенал започна да се обърква. Коклен си изкара глупав втори жълт картон и беше изгонен, а не след дълго Тотнъм сътвори пълен обрат в рамките на три минути. Първо Тоби Алдервейрелд изравни отблизо, а Хари Кейн изведе своите напред в резултата след феноменално изпълнение по диагонала от дистанция.

Подобно на представянето си през първата част, Арсенал вкара от нищото при първата си добра акция след паузата. Алексис Санчес получи в пеналта от записалия втора асистенция Бейерин и разстреля Лорис.

Така Тотнъм пропусна възможността да излезе на върха в класирането, събирайки 55 точки. С две повече е лидерът Лестър, а третият Арсенал има 52 пункта на сметката си.

Домакините започнаха малко по-надъхано и още в самото начало Деле Али се опита да намери Кристиан Ериксен в наказателното поле, но без успех. Хари Кейн отправи първия удар в двубоя, но стреля слабо и в ръцете на Оспина, за да повтори упражнението малко по-късно.

Още преди да изминат шест минути игра Кейн отправи третия си изстрел в срещата, но този път спечели корнер след получилия се лек рикошет. При една от редките акции на "артилеристите" Дани Уелбек би мощно, но в тялото на съперников футболист.

В средата на първото полувреме Дани Роуз нахлу  в наказателното поле и центрира по земя отляво, но Ерик Ламела не стигна до топката. Ерик Ламела създаде най-голямата опасност в 26-ата минута, в която засече остро центриране на Деле Али с коляно, но Оспина парира.

Макар да изигра първото полувреме доста предпазливо, Арсенал шокира своя противник в 39-ата минута при първата си смислена атака. Дани Уелбек задържа и подаде на Ектор Бейерин в наказателното поле. Бекът не се полакоми и веднага пусна пас за Аарън Рамзи, който направи едно от отиграванията на сезона. Уелсецът се оказа пред топката, но я засече ефектно с пета пред границата на наказателното поле, за да изненада Уго Лорис.

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007195690439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007195690439"><p>&#x410;&#x440;&#x441;&#x435;&#x43d;&#x430;&#x43b; &#x43f;&#x43e;&#x432;&#x435;&#x436;&#x434;&#x430; &#x43d;&#x430; &#x422;&#x43e;&#x442;&#x43d;&#x44a;&#x43c;! &#x413;&#x43e;&#x43b; &#x441; &#x43f;&#x435;&#x442;&#x430; &#x43d;&#x430; &#x420;&#x430;&#x43c;&#x437;&#x438;!</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007195690439">5 март 2016 г.</a></blockquote></div></div>

Попадението даде импулс в играта на гостите и малко след това Уелбек стреля с глава при центриране на Алексис, но Лорис улови спокойно.

Малко след почивката Тотнъм пробва рефлекса на Оспина, но той успя да избие тупалката на Кайл Уокър, който получи свободно пространство за стрелба.

Пет минути след това Арсенал остана с десет души, защото Франсес Коклен закъсня и фаулира Хари Кейн, получавайки втори жълт картон. Натискът на домакините се засили и първо Али би високо, а след това Оспина спаси силен удар отблизо на Хари Кейн, при който топката остана на голлинията.

Тотнъм нанесе своя удар в рамките на три минути, в които сътвори пълен обрат. Първо Тоби Алдервейрелд се оказа най-съобразителен в наказателното поле при корнер и след подаване на Ламела изравни резултата с диагонален удар отблизо.

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007243710439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007243710439"><p>&#x422;&#x43e;&#x442;&#x43d;&#x44a;&#x43c; &#x438;&#x437;&#x440;&#x430;&#x432;&#x43d;&#x44f;&#x432;&#x430; &#x441; &#x442;&#x43e;&#x437;&#x438; &#x433;&#x43e;&#x43b; &#x43d;&#x430; &#x410;&#x43b;&#x434;&#x435;&#x440;&#x432;&#x435;&#x439;&#x440;&#x435;&#x43b;&#x434;!</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007243710439">5 март 2016 г.</a></blockquote></div></div>

Малко след това Хари Кейн шокира гостуващия отбор с невероятно технично изпълнение. Английският национал получи от Али от петнайсетина метра вкара с фалцов диагонален изстрел!

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007245745439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007245745439"><p>&#x425;&#x430;&#x440;&#x438; &#x41a;&#x435;&#x439;&#x439;&#x439;&#x439;&#x439;&#x439;&#x43d;! &#x41a;&#x430;&#x43a;&#x44a;&#x432; &#x433;&#x43e;&#x43b; &#x437;&#x430; &#x422;&#x43e;&#x442;&#x43d;&#x44a;&#x43c;! &#x41f;&#x44a;&#x43b;&#x435;&#x43d; &#x43e;&#x431;&#x440;&#x430;&#x442; &#x43d;&#x430; &quot;&#x423;&#x430;&#x439;&#x442; &#x425;&#x430;&#x440;&#x442; &#x41b;&#x435;&#x439;&#x43d;&quot;!</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007245745439">5 март 2016 г.</a></blockquote></div></div>

Двайсетина минути преди края на редовното време Кейн опита да изненада противника с нов диагонален изстрел, този път търсейки долния ляв ъгъл, но без успех.

Не се виждаше как Арсенал може да стигне до ново попадение, но момчетата на Арсен Венгер изравниха за 2:2 при първата си добра атака след почивката. Ектор Бейерин намери Алексис Санчес и неговият изненадващ плътен изстрел се озова в мрежата зад Лорис!

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007269850439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007269850439"><p>&#x410;&#x43b;&#x435;&#x43a;&#x441;&#x438;&#x438;&#x438;&#x438;&#x438;&#x441; - 2:2!</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10154007269850439">5 март 2016 г.</a></blockquote></div></div>

"Шпорите" отново погледнаха в предни позиции и първо Деле Али стреля в тялото на вратаря, а след това Дейвис би неточно. В 88-ата минута Габриел можеше да си вкара автогол при отпит за изчистване.

В добавеното време Аарън Рамзи стреля мощно, но Вимер го блокира с чудесен шпагат. На отсрещната врата Ериксен стреля неточно.

Тотнъм - Арсенал 2:2

0:1 Аарън Рамзи - 39'
1:1 Тоби Алдервейрелд - 60'
2:1 Хари Кейн - 62'
2:2 Алексис Санчес - 76'

Червен картон (втори жълт): Коклен (Арсенал) - 55'

Тотнъм: Лорис, Алдервейрелд, Вимер, Роуз (Дейвис - 78'), Уокър, Дембеле (Сон - 82'), Дайър, Ламела (Мейсън - 67'), Ериксен, Али, Кейн

Арсенал: Оспина, Мертезакер, Габриел, Бейерин, Гибс, Коклен, Елнени (Жиру - 75'), Рамзи, Йозил (Кембъл - 90'), Санчес, Уелбек (Фламини - 85')