Тотнъм разби Уест Бромич Албиън с 4:0 в мач от 21-ия кръг н английската Висша лига, игран на стадион "Уайт Харт Лейн".

Момчетата на Маурисио Почетино тотално надиграха съперника си през първото полувреме и се оттеглиха на почивка само с два гола преднина, благодарение на най-добрите на терена Хари Кейн и Кристиан Ериксен. Първият откри резултата след пас на датчанина, а след това Макоули си вкара автогол при шут на Ериксен.

След почивката "шпорите" продължиха да контролират играта и Хари Кейн сложи окончателно точка на спора, оформяйки първия си хеттрик за сезона. Така Тотнъм събра 45 точки и излезе на второ място в таблицата, докато УБА е осми с 29 пункта.

Домакините започнаха по-активно и още в четвъртата минута Хари Кейн засече майсторски центриране на Дани Роуз отляво, но кълбото прелетя покрай десния страничен стълб. Последва мощен снаряд на Кейн, но над целта.

Бяха изминали малко повече от десетина минути игра, когато най-дейният на терена Хари Кейн откри резултата след подаване на Кристиан Ериксен. Англичанинът си спря в пеналта и намери горния ляв ъгъл.

Последва тупалка от ждроб на Дани Роуз, но над напречната греда. Едва в средата на първото полувреме гостите се окопитиха и погледнаха напред, но след удара на Рондон в ръцете на Лорис съдийската бригада маркира засада.

В 26-ата минута Тотнъм удвои преднината си след автогол на Гарет Макоули, който насочи топката неспасяемо във вратата си след шут на Ериксен.

Точно преди да измине половин час игра Деле Али прати кълбото в мрежата на противника след разкошен пас на Ериксен, но съдиите правилно маркираха засада. До края на първата част два изстрела на Кейян бяха спасени.

Уест Бромич започна второто полувреме по-добре и Филипс би на метър от лявата греда. Десетина минути след почивката Али имаше претенции за дузпа, но реферът подмина ситуацията. Последва истинска канонада към Фостър, направил четири спасявания за две минути.

В средата на второто полувреме Дембеле стреля горе, а после Фостър се намеси много класно при плътния удар на Уанияма.

В 77-ата минута интригата приключи, защото Хари Кейн вкара втория си гол в мача, засичайки от въздуха подаването на Кайл Уокър отдясно.

Само пет минути след това английският нападател оформи своя първи хеттрик за сезона след фантастично копване на Деле Али! Хари получи от въздуха и прати топката в левия ъгъл с прецизно изпълнение. До края не се случи нищо интересно и Тотнъм записа една от най-впечатляващите си победи през кампанията.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/d7gtUaw2ot8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9UQ8N2IffK0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Тотнъм - Уест Бромич Албиън 4:0

1:0 Хари Кейн - 12'
2:0 Гарет Макоули - 26', автогол
3:0 Хари Кейн - 77'
4:0 Хари Кейн - 82'

Тотнъм: Лорис, Вертонген (Дейвис - 64'), Алдервейрелд, Дайър, Уокър, Уанияма, Дембеле (Уинкс - 83'), Роуз, Ериксен, Али, Кейн (Сон - 89')

УБА: Фостър, Макоули, Олсон, Брънт (Маклийн - 54'), Доусън, Флетчър, Якоб, Филипс (Фийлд - 90'), Морисън, Чадли (Робсън-Кану - 62'), Рондон