Тотнъм се придвижи една стъпка по-близо до класирането за Шампионската лига през следващия сезон, след като спечели с 2:0 над Уотфорд и има и мач по-малко от останалите отбори в челото на Премиършип.
Голове на Деле Али и Хари Кейн увеличиха актива на Шпорите на 71 точки, с 5 над Челси в битката за 4-ото и последно място за Шампионската лига. Само на точка пред тях е Ливърпул, така че лондончани могат да погледнат и по-високо.
Тотнъм поведе в резултата в 16-ата минута, когато гръцкият вратар на гостите Орестис Карнезис бутна топката след центриране на Киърън Трипиър и тя отиде у Кристиан Ериксен. Датчанинът пък я подаде на Деле Али, за когото нямаше проблем да я прати в мрежата. След гола стършелите имаха три възможности да изравнят още преди почивката. Но ударите на Андре Грей, Абдулайе Дукуре и Ричарлисон бяха спасени от вратаря Юго Лорис.
Хари Кейн вкара за 2:0 в три минути след началото на второто полувреме, засичайки подаване на Киърън Трипиър. Това е и негов 27-и гол от началото на сезона и той е 2-и в списъка на голмайсторите, на 4 от Мохамед Салах.
До края на мача домакините имаха възможност на няколко пъти да вкарат трето попадение. Ян Фертонген удари греда, а Кейн непокрит при рикошета не намери мрежата.
Уотфорд остава на 13-о място в класирането, на 6 точки над зоната на изпадащите, след като не успяха да отбележат гол в седми пореден мач за първенство.
"Важна победа за нас, макар и не с голям резултат. В края на сезона е важно да стигнем до целите, които сме си поставили, заяви Хари Кейн след края на мача пред Скай Спортс.







Животът на 4 зодии се променя до края на май 2026
Мел Гибсън пак с младо гадже - 44-годишна моделка
Заради високи цени: Глобиха гръцка компания с 1,7 млн. евро
Спецакция срещу имотните измами: Задържани са знакови лица, сред тях - Джеймса
Проблеми в транспорта: Липса на кадри, остарял автопарк, лошо заплащане
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Десетки се провериха във ВМА за високо кръвно налягане
Как да разпознаваме най-рисковите добавки в ултрапреработените храни?
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Опасен ли е сексът през първото тримесечие на бременността?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар